Siyah Nokta Nasıl Oluşur?

Hemen hemen herkesin cilt problemi yaşadığını varsayarsak siyah noktalarda onlardan bir tanesidir. Siyah nokta bütün dünyada en sık rastlanan problemlerden bir tanesidir. Cildin üst tabakasının hemen altında yer alan yağ ve biriken kir tabakasının birbiri ile etkileşime geçmesi sonucu ortaya çıkan siyah renkli lekelerdir. Başka bir deyiş ile siyah nokta, kirin ve ölü hücrelerin cilt gözeneklerine tıkanması sonucu olaşan siyah lekelerdir diyebiliriz. Bu siyah noktalar temizlenmez ise sivilcelere dönüşür ve kötü bir görünüm verir.

m1

Cilt problemi olarak ele aldığımız siyah noktalar cildin cansız, mat ve sağlıksız görünmesine yol açar. Genellikle siyah noktalar cildin yeterince temizlenmemesi ve ciltte makyaj kalıntıları olması yüzünden çıkar.

Siyah noktalarının oluşumunun en büyük nedeni, cildin aşırı yağ üretmesidir. Özellikle hormonların değiştiği ergenlik dönem, hamilelik dönemi gibi dönelerde yaşanan hormonel dengesizlikler yağ bezlerini olmasından daha çok çalıştırır ve daha fazla yağ üretilir. Fazla oluşan yağ, gözeneklere tıkanır.

m5

Eğer gözenek tıkandıysa sivilce oluşumu başlar. Her sivilce başlangıç aşamasında siyah noktadır.  Ciltte yer alan bakteriler ile birleşerek kanallarda iltihaplanma oluştururlar.

Siyah noktalar hormonel oluşmanın yanı sıra bazı yanlış yöntemlerimiz yüzünden de çıkabilir. Cildi kirli tutmak bu yanlışların birincisidir. Her gün cildi temizlemeli, eğer makyaj yapıldıysa makyaj mutlaka çıkarılmalıdır. Eğer silinmezse gözeneklere kirden harici kimyasal maddeler de birikir. Bu yüzden cilt tipinize uygun makyaj temizleyici ile temizlemeli, haftada bir ya da iki kere siyah nokta maskesi uygulaması yapılabilir.

m2

Siyah noktaların en çok göründüğü zamanlar

Ciltteki siyah noktalar en sık ne zaman görülür.

Çok sık kozmetik ürün kullanmak

Kadınlarda regl öncesi, hormon değişikliğinden dolayı

Ergenlik döneminde

Cilt hassasiyeti olan kişilerde güneş ışığına maruz kalmak

Siyah noktalardan kurtulmak için

Buhar banyosu yapabilirsiniz.  Elma sirkesi uygulayabilirsiniz. Hafta da bir ya da iki kere peeling yapabilirsiniz. Ya da çeşitli kürler deneyebilirsiniz.

Bize bu kelimelerden ulaştınız: siyah nokta maskesi, siyah nokta temizleme aleti, siyah nokta, siyah nokta temizleme, siyah nokta bandı, siyah noktalardan kurtulmak, siyah nokta temizleme makinesi, siyah nokta vakum, siyah nokta sıkma, siyah nokta kremi, siyah nokta, siyah nokta aleti, siyah nokta ameliyatı, siyah nokta aparatı, siyah nokta anında çözüm, siyah nokta aldırma, siyah nokta avuç içi, siyah nokta burun bandı zararları, siyah nokta bandı nasıl kullanılır, siyah nokta bantları, siyah nokta bandı yapımı, siyah nokta bandı fiyatı, siyah nokta bandı işe yarıyor mu, siyah nokta burun bandı, siyah nokta bakımı, siyah nokta cımbızı, siyah nokta cilt bakımı, siyah nokta cikarma, siyah nokta cikarici


Dr Masuku Maske Türkiye
Dr Masuku Maske Satın Al

Dr Masuku Maske Satış ve Sipariş Sitesi - Tüm hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden hiçbir alıntı yapılamaz.

Google | Dr Masuku Maske | Black Maske - Dr Masuku Maske Nedir - RSS - Google Sitemap
Dr Masuku Maske Bu sitedeki açıklamalar sadece bilgilendirmek amacıyla verilmiştir. Ürün bilgileri ambalajlardaki açıklamalardan ve üreticilerin tanıtım broşürlerinden alınmıştır. Üreticilerin ürünleri hakkında verdiği bilgilerden ve yazım hatalarından kaynaklanan sorunlardan ve şikayetlerden drmasukumaske.com sorumlu değildir. Ürünlerin kullanımı ve sağlık sorunlarınız için öncelikle bir sağlık uzmanına, hekime, eczacıya danışınız.

Teslimat Şartları | Sık Sorulan Sorular | Gizlilik Ve Güvenlik

Whatsapp ta Paylaş Telefon Sipariş Hattı Orjinal Mi ?